Genel Bilgiler

Karaciğer Yağlanması Varken Nasıl Kilo Verilir?

karaciğer yağlanması varken kilo verme
Yazar admin

karaciğer yağlanması varken kilo vermeKilo vermek çoğu insan için yavaş ve zor bir süreçtir. Bununla birlikte, yağlı bir karaciğeri olan bireyler için daha da zorlayıcıdır. Yağlı karaciğer, yaklaşık beş kişiden birini etkileyen son derece yaygın bir sorundur. Fazla abdominal ağırlık taşıyorsanız muhtemelen yağlı bir karaciğere sahipsiniz; Doktorunuz henüz teşhis etmediyse dikkat!

Karaciğerin ana işlerinden biri fazla vücut yağını yakmak ve safra kesesi yoluyla ve bağırsak hareketlerinden kurtulmaktır. Ne yazık ki, yağlı bir karaciğer bu görevi çok iyi başaramaz. Yağlı bir karaciğer, olması gerekenin tam tersini yapıyor – yağ biriktirir. Şans eseri bu engelin üstesinden gelmenin ve kilo vermenin birkaç yolu vardır.

Yağlı bir karaciğeri olan insanlar yavaş metabolizma oranına sahiptir. Genellikle X sendromu (metabolik sendrom / insülin direnci) ile de muzdarip olurlar ve çoğu zaman zayıf bir tiroid bezlerine sahiptirler. Yorgunluk ve zayıf uyku ile birleştirin ve sağlıklı bir diyet ve egzersiz planına bağlı kalmanın neredeyse imkansız hale geldiğini açıkça görebilirsiniz.

Karaciğer fonksiyonlarınızı iyileştirmeniz için ipuçları

Diyetinizdeki şekeri, karbonhidratı ve kötü yağları azaltın. Bu gıdalar öncelikle yağlı bir karaciğer yaratır. Yağlı bir karaciğere sahip insanların çoğu karaciğerinin işleyebileceğinden daha fazla karbonhidrat yediğinden dolayı bu sorun gelişir. Karbonhidrat açısından zengin gıdalar arasında şeker, un, ekmek, makarna, pirinç, patates, kahvaltılık tahıllar ve tahıllar bulunur. Karaciğer bu gıdaları yağa dönüştürme konusunda oldukça ustadır. Yağlı bir karaciğer oluşumunu teşvik eden diğer yiyecekler omega 6 zengin bitkisel yağdır. Kızarmış gıdalar ve cips, cips, kraker ve kurabiye gibi paketlenmiş gıdalar genellikle yanlış yağlarla doludur.

Diyetinizi sebze, protein ve iyi yağlar üzerine planlayın. Bu gıdalar dolgun hissetmenizi sağlayacak ve kan şekeri seviyenizi gün boyunca dengede tutacaktır. Bu, hipoglisemi, şeker arzuları, sisli kafa ve yorgunluğu önlemek için çok önemlidir. Kilo vermeye çalışan birçok insan aslında yeterince protein ve yağ yemiyor.

Kilo vermek için acele ediyorlar ve yarınki hedeflerine ulaşmak istiyorlar, çok az yemek yiyorlar. Bu tehlikelidir çünkü yorulduktan ve acıktıktan sonra tüm yanlış gıdalara tepki verme konusunda çok daha büyük bir risk altındasınız. Balık, kümes hayvanları veya kırmızı et gibi protein açısından zengin gıdaları yediğinizde, bunları doymayacak kadar tükettiğinizden emin olun. Peynir suyu proteini tozu son derece doyurucu olan mükemmel bir protein kaynağıdır. Birkaç saat boyunca tok hissetmenize yardımcı olur ve şeker isteği riskini azaltır. Zeytin yağı, avokado, fındık, tohum ve somon gibi yağlı balıklar gibi diyetinize iyi yağlar ekleyin. Yeterince protein ve yağ tüketmeyen insanlar genellikle şeker ve karbonhidrat istiyorlar.

Kaliteli bir karaciğer toniği kullanın. Livatone Plus, yağları verimli bir şekilde yakıp kan dolaşımınızı detoxify için karaciğerinizin ihtiyaç duyduğu besinleri içerir. karaciğer yağlanması kilo vermeye engel mi

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yap