Genel Bilgiler

Karaciğer Yağlanması Kaderiniz Değil!

karaciğer yağlanması
Yazar admin

karaciğer yağlanmasıYağlı bir karaciğeri olan insanlar, tahıllar ve şekerli gıdalar ve gluten ve diğer karbonhidratların yüksek olduğu işlenmiş gıdalar gibi karbonhidratlara karşı son derece hassastır. Karbonhidratlara karşı olan bu hassasiyete Sendrom X veya insülin direnci denir ve az miktarda yanlış karbonhidrat kan seviyelerini yükselterek çok yüksek insülin gönderir. İnsülin, karbonhidratları trigliseritler olarak adlandırılan, yağ dokularında ve karaciğerinizde depolanan yağa dönüştürür.

Yağlı bir karaciğeri tersine çevirmenin bazı stratejileri şunları içerir

  • İnsülin seviyelerini düşürme
  • Karaciğer fonksiyonunun iyileştirilmesi
  • Karaciğer Detoxing
  • Hasar görmüş karaciğer hücrelerinin onarımı
  • Karaciğerdeki enflamasyonu azaltmak

Bunların çoğu klinik ilaçlar kullanmadan da yapılabilir. Yağlı karaciğer ve insülin direncini azaltmak için en çok önerilen ilaç Metformin’dir ve insanların yaklaşık% 20’sinde çalışır ancak vücudun asidik hale gelmesine neden olabilir. Tersine, bitki Berberine metformin kadar iyi çalışabilir ve insülin direncini düşürür ve vücudun asiditesini olumsuz etkilemeden kilo kaybını teşvik eder. İnsülin işlevini artırabilir ve kan şekeri seviyelerini dengeleyebilecek diğer bir doğal ekleme Glicemic Balance, bitter kavun ve Gymnema’nın krom, lipoik asit ve karnitin ile kombine edilmesini de içerir.

Bazı gıdalar karaciğer hücrelerinin onarılmasına ve detoks edilmesine yardımcı olabilir ve bunlar arasında: Havuç, lahana, zencefil, maydanoz ve greyfurt ile yapılan ham meyve suları bulunur.

Tüm bunların yanında egzersizler karaciğer yağlanması olan hastalar için mutlaka gereklidir. Doktorunuz teşhis koyduktan sonra size bunu mutlaka tavsiye edecektir. Bu doğrultuda doktorunuzun da onayıyla bir spor salonuna giderek uzman bir spor hocasıyla çalışabilir ve karaciğerinizin fonksiyonlarını iyileştirmek adına kendinizi forma sokabilirsiniz.

Diyetinizle ilgili rehberlik almak ve odaklanmaya devam etmek için düzenli olarak beslenme uzmanlarına danışın. Sağlığınız en değerli varlığınız olduğu için bu masrafa değecektir.

Karaciğerinizdeki yağ fazlalığı yüksek karaciğer enzimine neden oluyorsa, karaciğerinizdeki glutatyon üretimini arttırarak karaciğer iltihaplarını azaltmanız gerekir. Glutatyon karaciğeri korur ve onarır ve üretimi N-Asetil-Sistein (NAC) ve selenyum takviyeleri alarak arttırılabilir.

İnsülinin daha iyi çalışmasına yardımcı olan krom, acı kavun, gimnema, karnitin ve lipoik asidi içeren bir takviye daha düşük insülin seviyelerini destekleyin. Glicemic Balance kapsülleri tüm bu malzemeleri içerir.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yap