Haberler

Karaciğer Yağlanması Artış Gösteriyor

karaciğer yağlanması artış gösteriyor
Yazar admin

karaciğer yağlanması artış gösteriyorKaraciğer yağlanması ile ilgili yeni araştırmalar alarm verici! Alkolsüz olmayan yağlı karaciğer hastalığının yükünün önemli ölçüde arttığını ve karaciğer nakil ihtiyacının muhtemelen donör arzını geçeceğini ortaya koydu. Yağlı karaciğer hastalığı, alkolsüz olmayan yağlı karaciğer (NAFL) ve alkolsüz steatohepatiti (NASH) içerir. NASH, daha ciddi bir yağlı karaciğer formudur ve son dönem karaciğer hastalığının giderek yaygınlaştığı bir nedenidir. Aslında, karaciğer naklini gerektiren karaciğer kanserinin en yaygın ikinci nedenidir.

Hastalık Analizi Merkezi’nde (Lafayette, Colorado) araştırmacılar, yağlı bir karaciğeri olan Amerikalı sayısının, 2015 yılında 83.1 milyon vakadan (15 yaş ve üstü yaşlardaki yüzde 30 oranında yaygınlık oranı) 100.9 milyon vakaya (yüzde 33) kadar artacağını tahmin ediyor. Erkeklerde insidans, dişilerden yaklaşık% 20 daha yüksektir.

Şiddetli yağlı karaciğer vakalarının sayısı (NASH) 2030 yılında yüzde 63 oranında artarak 27 milyona ulaşması bekleniyor. Gelişmiş karaciğer hastalığı olan hastalar 2015 yılında yaklaşık 3.3 milyon bireyden 7.9 milyona yükselen karaciğer hastalığına yakalanan hastaların yaklaşık% 160 oranında artmasına neden olacak. Bunun anlamı, hayatı tehdit eden siroz ve karaciğer kanseri gibi karaciğer hastalıklarına yakalanan insan sayısının, insanların karaciğer nakliyesine umutsuz bir ihtiyaç duydukları ve sağlıklı donör karaciğerlerinin yeteri kadar olmadığı noktaya geleceği anlamına geliyor.

Karaciğerin kendini tamir etme ve kendini yeniden canlandırma konusunda dikkate değer bir kabiliyeti var ancak bir noktaya kadar. Karaciğer enzimleriniz veya karaciğer iltihaplarınız yükselmişse ya da yağlı bir karaciğer teşhisi konmuşsa şimdi harekete geçirmenin vakti. Karaciğerinizi iyileştirmek ve onarmak mümkündür. Bugün hemen başla!

Livatone Plus kapsüllerinin içerdiği maddeler, karaciğerinizi onarmak ve yenilemek için yardımcı olabilir; bu da yara izi riskini önemli ölçüde azaltır. Yağlı bir karaciğeri olan insanlar, karaciğerindeki iltihaplanmayı azaltmak için daha fazla glutatyona ihtiyaç duyar. N-asetil sistein glutatyonun doğrudan öncüsüdür ve bu hayati antioksidan düzeylerinizi artırmanıza yardımcı olur.

LivaTone Plus kapsülleri Sandra Cabot MD tarafından geliştirildi. Günlük doz başına St Mary’s devedikininden türetilmiş 420mg saf silymarin içerirler. Bu, klinik araştırmalarda etkili olduğu gösterilen dozdur. St Mary’nin devedikeni tüm B grubu vitaminleri ve önemli antioksidanlar Vitamin C, Vitamin E ve Selenyum ile kombine edilir. Livatone Plus aynı zamanda sağlıklı karaciğer ve safra kesesi fonksiyonunda önemli bir rol oynayan amino asit taurini de içerir.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yap